طراحی این عنصر یا بخش شاخص باید به نحوی صورت گیرد که در عین ایجاد تمایز و برجستگی، همخوانی و تناسب آن با فرم کلی نما حفظ شود. در طراحی نما رنگ، نور و سایه روشن به نحوی استفاده گردد که جذابیت بصری لازم را در نما تأمین نماید. آنچه معماری کلاسیک را بی نقص و پر ابهت می نماید اصول طراحی معماری و خط فکری معمار کلاسیک است که در تمامی هنرهای آن زمان مشهود بوده است. به وسیله ای قطعه سنگ، نما به تمامی بخش های زیرین متصل می شود. طراحان کندو ؛مجری دکوراسیون داخلی،بازسازی ساختمان و طراحی سه بعدی دکوراسیون داخلی،به عنوان کلینیک ساختمانی در تمامی نقاط تهران مشغول به فعالیت میباشد. پس معماران بجای اینکه ابزارهای سه بعدی نمای کلاسیک از دوره های مختلف را از اینترنت دانلود کنند و بدون حساب و کتاب در مدل سه بعدی خود کپی کنند یک طراح نمای کلاسیک نخواهند بود. این کتاب با بیانی سلیس و روان منبع مناسب و کاملی برای طراحی و مبانی نما، راهنمایی برای ارتقای کیفی طرح ها و پروژه ها می باشد. یک نما، گرچه در طول روز می تواند با یک طراحی مناسب از کیفیت بصری زیادی برخوردار باشد، در هنگام شب برای داشتن یک جلوه زیبا نیازمند نورپردازی مطلوب است. همه عناصری که به عنوان شاخصه های نما در نظر گرفته می شوند، باید در طراحی نحوه نورپردازی نیز منظور شده و با دقت بسیار نوپردازی شوند. رنگ یکی از بارزترین ویژگی های بصری یک نما است و اگر به درستی و با دقت و تناسب انتخاب نشود، می تواند کیفیت بصری بهترین طرح ها با مرغوب ترین متریال ها را به کلی محو کند.  • استفاده در ساختمان اداری


  • مشخصات اولیه قطعه (مواد، ابعاد و چیدمان لایه ها)


  • اجرای نمای ساختمان با استفاده از ملات و سیمان


  • مصالح انتخابی توسط کارفرما


  • قابل نصب بر روی تمامی قاب های آلومینیومی


  • 10-نقشه های معماری مصوب (مقیاس 200/1 یا 100/1) فایل Cad
بنبابراین دقت داشته باشید علاوه بر زیبایی تناسب متریال نیز در طراحی نما اصولی است و باید به آن توجه داشته باشید. نما رومی در تبریز با سنگهای تراورتن کرم رنگ و خیلی روشن به وفور اجرا شده است و در مواردی انگشت شمار رنگهای تیره تر نیز در اجرای نما رومی استفاده شده است. آرین کاوش به پشتوانه تیم حرفه ای طراحی و اجرا از صفر تا صد نما در کنار شما خواهد بود. همچنین از مصالح نوین GFRC بتن الیاف شیشه ای استفاده می شود که برای ساخت قطعاتی که پر تزددن هستند به صرفه می باشد. با بررسی های بعمل آمده نمای کامپوزیت آلومینیوم حدود ۹۰% سبک تر از سنگ گرانیت ، ۸۵% سبک تر از سیمان ، ۷۵% سبک تر از شیشه و ۵۰% سبک تر از ورق معمولی است. در صورت ضعیف بودن نور طبیعی کمبود آن را با به کار گیری نو مصنوعی جبران نمایید. نکتهی دیگری که در طراحی و اجرای این نوع نما باید مدنظر قرارداد، متناسب بودن المانهای بهکاررفته است. گاهی در یک نما شاهد استفاده ابزارهایی از سبک ها و دوره های مختلف هستیم. گاهی وارد یک کوچه می شوید و فکر میکنید در اروپا قدم میزنید. 1. در دوره کلاسیک ستون سازی وارد حیطه بنا سازی شد.

اجرای پروژه نما

ابتدا اطلاعات خود را وارد و روی کلید پرداخت کلیک کنید. این یعنی شما نمی توانید ابتدا یک نما را به طور کامل از مرحله طراحی گذرانده و سپس به سراغ انتخاب رنگ های مناسب برای اجرا بروید. در سالهای گذشته نماهای شیشهای هم در قالب شیشههای رنگی و رفلکس اجرا میشد که بدلیل سختی در نظافت سطح و تعویض و تعمیر و نیز تبادل دمایی زیاد با محیط بیرون ایجاد این گونه نما از رونق افتاده است. فعالیتهای مرتبط با نمای ساختمان: شرکت مهندسی پارس سازه الوند از سال 82 فعالیت های خود را در زمینه طراحی و اجرای نماهای آلومینیومی آغاز نموده است . پانل های کامپوزیت آلومینیومی نسبتاً ارزان قیمت هستند و بسته به نیازهای کاربر، در اندازه های مختلف بریده میشوند. از ویژگی های پانل های آلومینیومی می توان به مقاومت بالای این پانل ها در برابر رطوبت و حرارت اشاره کرد. در مورد هر فرم یا کیفیت هندسی پس از معرفی ویژگی های خاص هندسی؛ به کاربردهای آن در نما مستقیما اشاره شده است. از اصول مهم و کاربردی در طراحی نمای ساختمان به سبک مدرن می توان به نورپردازی آن اشاره کرد. علاوه بر این بسیاری از ستون های کار شده در نما کاذب هستند و هیچ کاربردی جز تزئین ندارند.

شرکت هایی که رزومه های بزرگ و چشم گیری دارند قاعدتاً با رقم های بالاتر و با میانگین ۲۵ هزار تومان طراحی نما را انجام می دهند. در صورت بروز هرگونه سؤال در مورد مطالب ذکرشده و طراحی نما، اجرای نما، تیم مشاوران شرکت آرین کاوش در هر زمان، آماده پاسخگویی به سؤالات شما میباشند. شرکت سیتاک با آغاز به فعالیت خود در سال 1391 در زمینه طراحی نقشه های ساختمانی توانسته است نظر مساعد سازندگان و مالکان ساختمان ها را به خود جلب نماید. یکی از رنگ های مناسب آپارتمان رنگ استخوانی روشن است، که علاوه بر داشتن شفافیت و روشنی با بیشتر رنگ های وسایل منزل هم نشینی دارد و کمپوزیسیون را ایجاد می نماید. این گونه وسایل باید بیشتر در خانه هایی که دارای سبک کلاسیک هستند استفاده شوند. نماهایی که در اجرای آنها برای اتصال سنگ به دیوار پشتیبان از وسایل اتصال به همراه چسب و یا ملات استفاده می شود نمای چسبانده شده نام دارند. نماهای دوپوسته، پوشش اجزاء این نوع نماها، استراتژیهای طراحی برای اقلیمهای مختلف و تأثیر آنها بر مصرف انرژی نیز در این فصل، مورد بحث قرار میگیرند. طراحی و اجرای نماهای کلاسیک و همچنین زیبایی هنرهای معاصر ایران و روم باعث محبوبیت نمای کلاسیک گردیده است.

طراحی نما قدیمی

همچنین به علت سنگین شدن ساختمان در برابر نیروهای جانبی از جمله زلزله ضعیف عمل میکند. سپس کشف رابطه بین اجزای معماری است و اینکه علت فرم ها و تزئینات چیست؟ اصل انتخاب رنگ در رابطه با متریال نما نیز مصداق دارد، یعنی هر چه متراژ زمین کوچک باشد، باید تا جای ممکن از رنگ های روشن استفاده کرد که ساختمان بزرگ تر جلوه کند. انتخاب رنگ مناسب برای فضای آپارتمانی بخصوص آپارتمان های با متراژ کم بسیار مهم است. اگر در جلوی پنجره ها از پرده های پارچه ای استفاده می کنید بهتر است رنگ آن ها نیز روشن انتخاب شود. ستون های فولادی در دیوارها دقیقا نشان داده شده اند تا تکتونیک های سازه ای را در بازی برجسته نمایند. نمای ساختمان دقیقا همان بخشی است که در سطح شهر به عنوان یک عنصر تاثیرگذار در زیبایی نقش ایفا می کند و از این رو طراحی آن حائز اهمیت است. از این رو ملات بندکشی باید ریزدانه و پرمایه باشد تا مانع ایجاد خاصیت جاذبه مویی شود. از همین رو، طراحی نما نیز جزو مهم ترین مراحل طراحی یک ساختمان محسوب می شود. در این فصل، استراتژیهای مناسب بر مبنای جهتگیری ساختمان، انواع مختلف نما و مصالح و خصوصیات مصالح، مورد بررسی قرار میگیرند. در فصل ۵، نمونههای موردی، بهصورت دقیق ارائه شده و چگونگی پیادهسازی استراتژیهای طراحی مطرح شده در فصلهای قبلی، در انواع مختلف ساختمان، واقع در اقلیمهای متفاوت، شرح داده شده است. اگر ساختمان شما به منظور اداری و استفاده اداری طراحی شده است نمای کامپوزیت میتواند بسیار مفید واقع شده و تاثیر بسیاری در دیده شدن ساختمان شما داشته باشد.

طراحی نما و جداره شهری

در صورتی که این مقاله را دوست داشته باشید و می خواهید جزئیات بیشتری را در رابطه با طراحی نما قیمت مناسب - ادامه مطلب را بخوان - (سایت) اطمینان کسب کنید به سایت اینترنتی ما بروید.